Duel of Champions

User Score
7.2
(5 votes)
Click to vote
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (5 votes cast)

Duel of Champions to gra karciana wydana pod szyldem Might and Magic. Wydawcą gry jest popularne studio UbiSoft, które wydało m.in serię gier Heroes: Might and Magic czy chociażby popularną serię Assassins Creed.

duelofchampions

Duel of Champions to bardzo rozbudowana gra, w której każdy gracz może stworzyć swoją talię i za jej pomocą rywalizować z innymi osobami. Każda talia musi się składać z co najmniej 59 kart, które możemy podzielić na kartę bohatera, karty wydarzeń, stworzeń, magii, łutu szczęścia i budynki.

Każdy gracz dysponuje poziomem mocy, magi i łutu szczęścia, które może rozwijać co turę bądź też częściej przy użyciu odpowiednich kart. Do tego każdy gracz dysponuje liczbą surowców, które zwiększają się o jeden w każdej turze. Surowce to coś w rodzaju punktów akcji – są wydawane do zagrania kart w grze. Każda karta ma określoną ilość surowców, która jest niezbędna do jej zagrania.

W grze istnieje wiele frakcji, takich jak: Przystań, Sanktuarium, Nekropolia, Inferno, Twierdza i Akademia. Każda z nich może używać unikalnych kart, a także ogólnodostępnych dla wszystkich frakcji. Gra polega na takim zagrywaniu kart aby w konsekwencji odebrać przeciwnemu bohaterowi wszystkie punkty życia.

Atakowanie bohatera z reguły jest możliwe tylko w momencie gdy na przeciwko naszej jednostki w tym samym szeregu nie stoi żaden przeciwnik i nie został on obezwładnony przez żadną kartę magiczną. Plansza składa się z 16 pól. Każdy gracz posiada po 8 pól – 4 z przodu i 4 z tyłu.

duel of champions

W trakcie gry zdobywamy doświadczenie, złoto i pieczęcie. Za złoto i pieczęcie możemy wykupić pakiety kart, które możemy umieścić w naszej talii.

W Duel of Champions istnieje tryb kampanii, w której istnieje możliwość zmierzenia się z komputerowym przeciwnikiem oraz tryby, w których rywalizujemy z innymi graczami, a są to: tryb standardowy, turniej i turniej szwajcarski.

Plusy:

-ładna grafika

-ogromna ilość kart

-wciągająca

Minusy:

-słabo zbalansowani bohaterowie

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 7.2/10 (5 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: -1 (from 1 vote)
Duel of Champions, 7.2 out of 10 based on 5 ratings

No Comments

Leave a Reply

Rate This Item