Smite

Good: Innowacyjna rozgrywka, duża ilość bohaterów
Bad: Brak polskiej wersji językowej
User Score
10.0
(4 votes)
Click to vote
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)

Smite to darmowa gra moba, która w odróżnieniu od większości gier z tego gatunku jest w widoku trzeciej osoby – czyli widzimy naszą postać zza pleców. Gra została stworzona przez studio Hirez, które jest odpowiedzialne za takie tytuły jak: Tribes: Ascend, Global Agenda.

smite
Smite to gra, która oprócz oryginalnego sposobu sterowania jest typową mobą, w której istnieje rozgrywka 5vs5, 3vs3 w trybach deatmatch, team deatmatch. W grze istnieją komputerowe miniony, które nacierają na bazę przeciwnika. Ponadto do owej bazy prowadzi kilka ścieżek, na których usytowane są strzelające wieże. Na początku każda z drużyn posiada taką samą ilość wież.

Celem w standardowym trybie rozgrywki jest dotarcie do bazy przeciwnika, w której znajduje się Minotaur. Drużyna, która pierwsza zniszczy wrogiego Minotaura wygrywa.

Bohaterami w grze są mityczni bogowie – jest ich naprawdę dużo i pochodzą z różnych mitologii. Postacie różnią się bardzo od siebie – niektóre lepiej sprawdzają się w zwarciu i walce 1 na 1, a z kolei inne są przeznaczone do walki na odległość czy też po prostu do wspierania drużyny.

Smite-God-Reveal-Anhur-Slayer-of-Enemies_8

W trakcie walki zdobywane są punkty doświadczenia i złoto, które pozwalają rozwijać postać. Dla początkujących graczy został stworzony tryb automatycznego zakupu skilli i przedmiotów, bardziej doświadczeni playerzy sami wybierają co kupić aby ich postać była jak najlepsza.

W grze zdobywa się Gemy, które pozwalają na odblokowanie nowych bohaterów. Gemy są również dostępne w trybie mikropłatności.

W Smite gracze opuszczający rozgrywkę w trakcie bitwy dostają kary co sprawia, że jest to rzadka praktyka i nie wpływa to negatywnie na rozgrywkę innych osób chcących grać w zbalansowanym składzie. Czasami może zdarzyć się, że sytuacja jest beznadziejna – wtedy można urządzić głosowanie za poddaniem się, jednak aby takie głosowanie okazało się skutecznie – wyrazić zgodę musi cała drużyna.

Plusy:

– Rewolucyjna rozgrywka w trybie trzeciej osoby

– Duża ilość bohaterów

– Duża ilość skilli

– Duża społeczość graczy.

Minusy:

Brak polskiej wersji językowej.

Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz / Althon X2 2.7 GHz lub lepszy
Karta Graficzna: Nvidia Geforce 8800 GT / ATI Radeon 3870 lub lepsza
DirectX: wersja 9.0
RAM: 2GB (XP), 3GB (Vista, Win7)
Miejsce na Dysku: 10 GB
System operacyjny: Windows XP SP2, Windows Vista lub Windows 7

Zalecane wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core i5-750, 2.67 GHz / AMD Phenom II X4 965, 3.4 GHz lub lepszy
Karta Graficzna: Nvidia Geforce GTX 560 / ATI Radeon HD 6950 lub lepsza
DirectX: wersja 11.0
RAM: 4 GB RAM
Miejsce na Dysku: 10 GB
System operacyjny: 64-bit: Vista, Win 7, Win 8

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (4 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Smite, 10.0 out of 10 based on 4 ratings

No Comments

Leave a Reply

Rate This Item