Stronghold Kingdoms

User Score
9.5
(2 votes)
Click to vote
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)

Stronghold Kingdoms to strategiczna gra online ze studia Firefly odpowiedzialnego za całą serię gier Stronghold. W Polsce seria gier była znana również pod nazwą Twierdza.

strongholdkingdoms

Stronghold Kingdoms to bardzo rozbudowana gra, w której zaczniesz z małą osadą zlokalizowaną w określonej części świata. Każda osada leży w jakiejś gminie, a gracze znajdujący się w jej okręgu mogą pracować na jej dobrobyt. Jeśli okażesz się dobrym gospodarzem – możesz zostać szefem gminy i decydować np. o podatkach.

W grze będziesz musiał zadbać o wydobycie surowców, wykarmienie ludności oraz co istotne – zająć się opracowaniem nowych technologii, które wpłyną pozytywnie na życie osady. Pewną część surowców będziesz musiał przeznaczyć na wojsko, a także na wzniesienie murów i wież obronnych w okół Twojego zamku.

strongholdonline

Seria gier Stronghold słynie z możliwości skorzystania z wielu narzędzi dostępnych w czasach Średniowiecza. Chociaż wersja online jest trochę uboższa pod tym względem od innych części gry to w dalszym ciągu pozwala na wiele.

Plusy:

– gra jest darmowa

– duża społeczność graczy

– w grze istnieje mapa polski

Minusy:

– mikropłatności

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Stronghold Kingdoms, 9.5 out of 10 based on 2 ratings

No Comments

Leave a Reply

Rate This Item