Travian

User Score
9.0
(2 votes)
Click to vote
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)

Travian to strategiczna gra przeglądarkowa ze studia Travian Games. Jest to pierwsze dzieło tych wydawców, które osiągnęło ogromny sukces w wielu krajach. Taki stan rzeczy zapoczątkował wydanie innych gier takich jak: Rail Nation, Goalunited, Miramagia i Epic Arena.

travian4

Travian był jedną z pierwszych gier przeglądarkowych na naszym rynku. Oczywiście od tamtego czasu gra ewoluowała i teraz wygląda zupełnie inaczej. Jednak niektóre aspekty nie zmieniły się do dzisiaj gdyż zapewne twórcy uznali, że to co dobre nie powinno być zmieniane.

Na początku gry wybierasz jedną z trzech nacji: Galów, Rzymian lub German. Każda z nich ma inne jednostki i po części również budynki. Dodatkowo Germanie uznawani są za nacje ofensywną, Galowie są dobrymi defensorami, a Rzymianie posiadają najlepszą kawalerię w grze oraz są świetnymi budowniczymi.

W Travianie celem gry jest zbudowanie cudu świata. Nikt oczywiście nie osiągnie tego w pojedynkę – dlatego jest to gra, w której nie da się uniknąć kooperacji z członkami klanu. Zanim jednak możliwe będzie podjęcie wyzwania jakim jest stworzenie cudu, warto posiąść kilka wiosek oraz zrekrutować jak największą liczbę Żołnierzy. Wioski można zakładać od zera lub też przejmować je od innych graczy.

travian4mapa

Po jakimś czasie na serwerze pojawiają się wioski Natarów. Niektóre z nich posiadają elementy niezbędne do zbudowania Cudu Świata. Po ich przejęciu stajemy się obrońcami tych elementów – może zdarzyć się, że ktoś napadnie na naszą wioskę i wykradnie nam ten cenny przedmiot.

Plusy:

- gra nastawiona na kooperacje.

- ciekawe rozwiązanie kwestii zwycięstwa na serwerze

Minusy:

- aby liczyć się w grze musimy poświęcić na nią dużo czasu.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Travian, 9.0 out of 10 based on 2 ratings

No Comments

Leave a Reply

Rate This Item