Tribal Wars 2

User Score
9.7
(3 votes)
Click to vote
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)

Tribal Wars 2 to przeglądarkowa gra strategiczna wydana przez studio InnoGames, odpowiedzialne za takie tytuły jak Plemiona, Grepolis, Forge of Empires, The West, Rising Generals i Elvenar.

tribal-wars-2-town-overview

W grze istnieje duża mapa, na której pojawiają się wioski graczy, a także sterowane przez sztuczną inteligencję wioski barbarzyńskie. Lokalizacja, w której pojawi się osada jest uzależniona od momentu pierwszego zalogowania się w grze – nowi gracze pojawiają się obok siebie i tym samym są oddaleni od już grających, którzy mieli więcej czasu na zbudowanie dużej fortecy. Taki mechanizm zapewnia bezpieczny start każdemu nowemu graczowi, który dodatkowo jest przez kilka pierwszych dni chronionych przed każdymi atakami.

Początkowy etap gry zawiera samouczek, który ma za zadanie nauczyć graczy podstaw. Nie jest on jednak obowiązkowy i można go pominąć. Niezależnie czy przejdziemy samouczek czy też nie, będziemy mogli wykonywać misje, które dostarczą surowców i różne przedmioty pozwalające np. zwiększyć poziom surowców czy też zwiększyć siłę atakującego wojska o 10%.

Gra polega na rozbudowaniu osady i rekrutacji wojska. Występuje tu kilka rodzajów jednostek, które można podzielić na defensywne, ofensywne, piechotę, kawalerię i artylerię. W grze występują takie jednostki jak pikinier, miecznik, łucznik, topornik, lekka kawaleria, ciężka kawaleria, łucznicy na koniach, katapulty, trebusze. Każda z nich posiada współczynnik ataku i obrony. Ten drugi atrybut można podzielić dodatkowo na obronę przeciw piechocie, obronę przeciw kawalerii i obronie przeciw łucznikom. Taki rodzaj algorytmu sprawia, że warto dobrać odpowiedne proporcję jednostek zarówno w ataku jak i obronie.

tribal wars 2 pl

W grze istnieją jeszcze 2 rodzaje jednostek, których nie wymieniłem. Są to: Szlachcic, nazywany przez graczy „Grubasem”. Jednostka ta obzniża lojalność innych wiosek co jest niezbędne to przejęcia osad innych graczy. Druga jednostka to bohater, którego można wyposażyć w przedmiot zwiększający atrybuty naszego wojska. Bohater pozwala także na uniknięcie kary do morale w przypadku ataku na wioskę, która znajduje się w prowincji, w której nie posiadamy osady z kościołem. Kara ta jednak nie jest brana pod uwagę tylko w przypadku gdy w wiosce bohatera posiadamy piedestał na 5 poziomie.

Wspomniana przeze mnie wyżej prowincja jest to wyznaczony okręg na mapie, w którym znajduje się kilka osad graczy. Prowincji w grze jest bardzo wiele. Dodatkowo na powodzenie ataku wpływa mur obronny, który może być rozbudowany maksymalnie do 20 poziomu. Mur na maksymalnym poziomie daje aż 100% do współczynnika obrony.

Wraz z rozwoje wioski wzrośnie jej populacja. Limit populacji można zwiększyć rozwijając farmę. Nie można tego jednak robić w nieszkonczoność gdyż farmę można rozwinąć do 30 poziomu. Na zapełnienie limitu populacji oprócz budynków wpływa także wojsko. W grze istnieje ranking, w którym na najwyższych pozycjach są osoby posiadające największą ilość populacji. Wyścig w rankingu sprawia, że gracze podbijają nowe wioski, w późniejszym etapie gry najlepsi posiadają kilkadziesiąt lub nawet kilkaset wiosek.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)
Tribal Wars 2, 9.7 out of 10 based on 3 ratings

No Comments

Leave a Reply

Rate This Item